TIXIK.cz » Města » Algeciras

Ubytování Algeciras, hotely Algeciras

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Algeciras: Hlídač pokojů
Algeciras Mapa Mapa hotelů Algeciras

Související témata

Satelitní mapa Algecirasu, Penziony v Algecirasu, Autopůjčovny v Algecirasu, Levné ubytování v Algecirasu, Algeciras: Fotografie

Doporučené hotely Algeciras


Zobrazit všechny »Algeciras: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Algeciras Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Algecirasu, Plánovač výletů, Algeciras a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:13:19, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
krásné pláže
rodinná dovolená
mírné klima

Proti

příliš mnoho turistů
výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště
v létě moc vlhko

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
slavnosti
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní

Business travel (průmysl)

tabákový


Informace a fakta

GPS: 36.1278, -5.4472
Nadmořská výška: 11 m
Nejbližší hranice: Gibraltar, 7.2 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:17

Algeciras: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:46
Algeciras je přístavní město a oblíbené letovisko ve Španělsku . Nachází se v jižní části země, cca 15 km od Gibraltaru . V současnosti tu žije více než 116 000 lidí. Algeciras láká návštěvníky na svoji zachovalost, krásné pláže a skutečnou přístaví atmosféru.

Algeciras je dostupné autem, autobusem, vlakem i letecky. Nejbližší letiště se nachází na Gibraltaru , který je vzdálený cca 15 km. Využít se dá také letiště v Málaze , které je vzdálené cca 120 km od města Algeciras či letiště v Jerezu, který je vzdálený cca 100 km. Pokud se sem vydáte autem, můžete využít dálnice E-15, E-5 a A381. Po městě se pak dá pohybovat pomocí městské hromadné dopravy. Jinak je také Algeciras spojen pravidelnou trajektovou dopravou z marockým Tangerem a španělským městem Ceuta .

Algeciras je významné průmyslové město, které je silně ovlivněno Araby. Dodnes zde je hodně arabských obchodů, obchůdků, kaváren či čajoven. Vychutnat si tu proto můžete výborný marocký mátový čaj. Algeciras je i přes svůj průmysl krásným městem, které si dokázalo zachovat svůj ráz. Město je vyhlášeno mnoha restauracemi, z nichž některé nabízejí příjemné posezení s výhledem až na Rock of Gibraltar. Ti co mají rádi romatické procházky, mohou navštívit zdejší klidné a tiché parky. Nedaleké parky Parque Natural del Estrecho a Parque Natural de Los Alcornocales jsou pak ideálním místem pro turistiku.

Algeciras disponuje také mnoha památkami. Mezi ty nejvýznamnější patří kaple speciální pece Hornos Romanos del Rinconcillo, které pocházejí z 1. století n.l. a bývalá výrobna slaného masa, která také pochází z 1. století n.l. Dále je to archeologický park Parque de las Arqueológico Murallas Meriníes, kaple Capilla de Nuestra Señora de Europa ze 17. století, kostel Iglesia de Nuestra Seńora de la Palma z 18. století, náměstí Plaza Alta z roku 1807 a hotel Reina Cristina z roku 1901. Ve městě se toho však nachází mnohem více.

Samozřejmostí je široká nabídka aktivit. Můžete si tu vyzkoušet snad všechny možné vodní sporty. Nechybí tu ani nabídka kvalitního ubytování. Nejvyhlášenějším hotelem v Algeciras je již zmíněný historický hotel Reina, ve které přespali takové osobnosti jako byl Churchill a Roosevelt či filmové hvězdy jako je Rock Hudson a Deborah Kerr.

Algeciras hostí během roku mnoho oslav, svátků a festivalů. Mezi ty nejznámější patří oslava Arrastre de latas, která se koná 5. ledna, Arrastre de latas, který se koná v červnu, Fiestas patronales en honor de Ntra, který se koná v srpnu a Fiesta de los Tosantos, která se koná 1. listopadu. Vyhledávaný je také místní karneval.

Oblast dnešního města Algeciras je jinak osídlena již od pravěku.

Města a obce v okolí

AlgecirasTarifa (19km)Castellar de la Frontera (18km)Sotogrande (22km)Zahara de los Atunes (36km)Ceuta (28km)Manilva (33km)Jimena de la Frontera (34km)Estepona (43km)

Webmap: 1 2 3