TIXIK.cz » Alexandrova rozhledna

Alexandrova rozhledna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alexandrova rozhledna: Hlídač pokojů
Alexandrova rozhledna Mapa Mapa hotelů Alexandrova rozhledna

Související témata

Alexandrova rozhledna: Fotografie

Doporučené hotely Alexandrova rozhledna


Zobrazit všechny »Alexandrova rozhledna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alexandrova rozhledna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alexandrova rozhledna a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 00:03:13, Nadmořská výška: 482m

Alexandrova rozhledna známá také jako rozhledna Alexandrovka je krásná kamenná vyhlídková věž v Česku . Nachází se na vrcholu Špičák, nedaleko obce Babice nad Svitavou .

Rozhledna Alexandrovka

Alexandrova rozhledna byla pro veřejnost otevřena 4.9.1887. Jejím architektem byl Oscar Mratschek. Stavbu provedla firma Martina Fleischhackera za 15 000 zlatých. Alexandrova rozhledna získala svůj název po předsedovi brněnské sekce Rakouského turistického klubu Alexandru Suchánkovi, který velmi propagoval výstavbu této rozhledny. Během 2. světové války byla rozhledna pobořena. V 70. letech 20. století byla naštěstí opravena. V roce 2007 byla rozhledna opět uzavřena, jelikož byla v havarijním stavu. Od července roku 2008 probíhala její rekonstrukce. Věž byla zvýšena o 8 metrů, díky čemuž se dosáhlo opět krásného výhledu na všechny světové strany. Pro veřejnost byla rozhledna znovuotevřena 16. května 2009. Alexandrova rozhledna dnes dosahuje výšky 18 m. Vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 13,9 m nad zemí. Pata rozhledny stojí v nadmořské výšce 496 m.

Praktické informace

Alexandrova rozhledna je nejlépe dostupná po zelené turistické značce z Adamova nebo z Babic nad Svitavou . Z Babic vede cesta vhodná i pro kočárky. Rozhledna je přístupná po celý rok zdarma.


Informace a fakta

GPS: 49.2979, 16.6727
Nadmořská výška: 482 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:46:32

Alexandrova rozhledna: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 322012-02-19 12:49:28
Alexandrova rozhledna se tyčí nad Adamovem a je tak ideálním bodem pro pohled na hluboké a pestré lesy, které Adamov obklopují. Doporučuji přístup ze strany Adamova, protože jednou jsem to zkoušela z Josefovského údolí, od chaty Švýcárny, a cesta se podobala spíše bloudění a strmému škrábání po zalesněných svazích.

Města a obce v okolí

Vranov (4.6km)Olomučany (3.9km)Křtiny (5km)Lelekovice (7km)Podlesí (8km)Jedovnice (8km)Blansko (7km)Rozdrojovice (13km)Podomí (13km)

Webmap: 1 2 3