TIXIK.cz » Španělsko » Alcúdia

Alcúdia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alcúdia: Hlídač pokojů
Alcúdia Mapa Mapa hotelů Alcúdia

Související témata

Alcúdia: Fotografie

Doporučené hotely Alcúdia


Zobrazit všechny »Alcúdia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alcúdia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alcúdia a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 21:58:45, Adresa: Carrer Major, Alcúdia, Španělsko, Telefon: +34 971 89 71 13, WWW stránky:

Alcúdia je nejstarší osídlenou oblastí na španělském ostrově Mallorca . Nachází se na severovýchodě ostrova nedaleko města Pollenca. O brzkém osídlení oblasti Alcúdia svědčí zbytky prehistorické talayotské věže. V roce 123 p. n. l. Římané vítěznou bitvou vyhnali mallorské piráty a založili osadu Pollentia – Mocná. V roce 440 však tuto osadu zničili Maurové, kteří trosky Pollentie použili pro výstavbu nové osady Alcúdia – Kopec. Kolem roku 1300 byla osada opět dobyta křesťany a Jakub II nechal okolo města Alcúdia postavit hradby pro jeho obranu. Ty jsou dodnes vyhledávaným turistickým místem. Do obranných zdí byl též zasazen i farní kostel Sant Jaume, který byl postaven již ve 13. století. Za kostelem Sant Jaume se nachází muzeum Museu Monográfic de Pollentia. To vypovídá o životě v římských dobách od 1. století p. n. l. do 6. století n. l..Ve městě Alcúdia můžeme také navštívit archeologické vykopávky římské Pollentie a to naproti kostelu Sant Jaume. Mezi nejzajímavější patří zbytky římského divadla. Původní obranné hradby města Alcúdia sahaly i do východní části, kde z nich zde zbyla už jenom městská brána Porta de Xara. Nedaleko města Alcúdia nalezneme též krásné rovné pláže, chráněné zátokami.

Informace a fakta

GPS: 39.8531, 3.1211
Nadmořská výška: 17 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:25:13

Alcúdia: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22921.7.2010 21:29:02
Nějak mi to nehraje, šipka sice ukazuje na Alcúdii, ale v článku se stále píše o sousedním městě Pollença. I pokud si pamatuji tamější situaci, skutečně jde o město Pollença, kde se zachoval i celý římský most. Alcúdia je příšerně rušná zátoka, sice s krásnou pláží, ale přecpaná lidmi, auta tam jezdí jedno za druhým a snad tam ani ani nejsou žádné historické budovy, jenom příšerné panelákové hotely, samé bary, diskotéky a restaurace,zatímco Pollença by mělo být skutečně klidné historické městečko. Nejsem si jistá, ale mělo by se to prověřit.

Města a obce v okolí

Alcúdia (0km)Alcanada (3.3km)Port de Pollenca (7km)Can Picafort (10km)Campanet (16km)Búger (16km)Muro (14km)Moscari (19km)Caimari (21km)

Webmap: 1 2 3