TIXIK.cz » Hrady a zámky » Španělsko » Andalusie » Sevilla » Alcázar

Alcázar - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alcázar: Hlídač pokojů
Alcázar Mapa Mapa hotelů Alcázar

Související témata

Alcázar: Fotografie

Doporučené hotely Alcázar


Zobrazit všechny »Alcázar: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alcázar Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alcázar a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Saint Elmo PalaceHrady a zámky0.4km
Palace of San TelmoHrady a zámky0.5km
Palacio de las DueñasHrady a zámky1km
Dueñas PalaceHrady a zámky1km
Alcalá CastleHrady a zámky13km
Recinto CastleHrady a zámky13km
Gerena CastleHrady a zámky21km
Troya CastleHrady a zámky40km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 04:33:24, Adresa: Calle Deán Miranda, 12, Sevilla, Španělsko, Telefon: +34 954 22 84 57, WWW stránky:

Alcázar je královský palác ve Španělsku , v Seville . V roce 1987 byl zařazen do seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Palác Alcázar je spolu se Sevillskou katedrálou a její věží zvanou Giralda a Indickými archívy nejvýznamější památkou Sevilly .

Historie

Název Alcázar pochází z arabštiny a znamená palác. Historie místa sahá až do osmého století n. l. Na zbytcích románské tvrze vznikly první základy paláce tak, jak ho známe dnes. Alcázar byl ve 13. století významně rozšířen berberskou dynastií Almohadů. Roku 1248 po dobytí Sevilly Fernandem III., později prohlášeným za svatého, se stává z Alcázaru královské sídlo. Ve 14. století provadí Pedro I. Kastilský další dostavby s výrazným vlivem mudéjarského stylu. Stavitelé našli inspiraci v palácích granadské Alhambry. Později pak ještě Karel V. nechal přidat některé gotické prvky.

Části paláce

Puerta del León je dnes hlavním vstupem do komplexu. Brána je zdobena známou sevillskou keramikou, někdy také označovanou jako keramika z Triany, což je sevillská čtvrť touto keramikou proslulá. Casa de Contratación je část zbudovaná po objevení Ameriky na popud královny Isabely roku 1503. Sloužila jako administrativní centrum pro řízení záležitostí spojených s objevením nového kontinentu. Dnes tato část zabírá pouze jeden sál z palácového komplexu. Palacio de Pedro I. je část dostavěná za Pedra I. Kastilského. Patří k nejkrásnější části celého komplexu. Představuje soubor místností a prostorů výrazně dekorovaných orientálními ornamenty. Uprostřed se nachází Patio de las Doncellas - malý vnitřní dvůr s bazénkem. Kromě krásné architektury stojí za shlédnutí místní upravené zahrady.


Informace a fakta

GPS: 37.3837, -5.9912
Nadmořská výška: 16 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:36:27

Alcázar: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2293.6.2011 9:10:08
Zahrady jsou nádherné, fontánky a vodopády, nejen ty z vody, ale výrazně barevných převislých bouganvillií, to je prostě krása. V zahradě se nacházejí také lázně, které nechal Pedro I, zvaný Krutý, vystavět pro svoji milenku Mariu Padillovou. Píše-li se v článku, že palác Pedra I. je zdoben arabeskami, je to pravda. Dekor jemného štukoví je velmi nápaditý a tak jako v granadské Alhambře, i tady se na zdech objevují ozdobným arabským písmem napsané úryvky z Koránu. Arabské písmo je velmi zdobné, tak bylo použito jako dekor, přestože nápisy hlásají asi cosi neslučitelného z křesťanskou vírou. Prostě když jde o přepych a krásu lahodící oku panovníka, zásady jsou stranou... Vedle těchto nápisů se objevují i nápisy v latině, oslavující znovudobytí Sevilly a slávu křesťanských panovníků. To míchání stylů a kultur je na Španělsku to nejpřitažlivější. Zmíněna je keramika z Triany. Je to čtvrť na druhé straně Guadalquiviru, přejdete trianský most, rovněž zdobený touto keramikou, a ocitnete se v keramickém ráji. Milovníci keramiky zde mohou prožít úplné keramicé orgie. Nesmíte ale přijít v době mezi 13:00 - 17:00. To je siesta a všude jsou zatažené pelchové rolety, neviděli byste nic, čtvrť, jakož i celé město je v té době jako po vymření. Vřou jenom bary a restaurace, ulice jsou liduprázdné.

Města a obce v okolí

Sevilla (0.8km)Valencina de la Concepción (8km)Santiponce (7km)Olivares (15km)Coria del Río (12km)Sanlúcar la Mayor (19km)Benacazón (18km)Dos Hermanas (13km)Mairena del Alcor (21km)

Webmap: 1 2 3