TIXIK.cz » USA » Kalifornie » San Francisco » Alcatraz

Alcatraz - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alcatraz: Hlídač pokojů
Alcatraz Mapa Mapa hotelů Alcatraz

AlcatrazAlcatraz

Související témata

Alcatraz: Fotografie

Doporučené hotely Alcatraz


Zobrazit všechny »


Alcatraz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alcatraz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alcatraz a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Aquarium of the Bay2km
Fisherman’s Wharf2km
Coit Tower3km
Maya St59km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 06:48:02, Adresa: San Francisco, CA, United States, Telefon: +1 415-705-1042, WWW stránky:

Alcatraz (česky Skála) je ostrov, který leží u San Francisca ve státě Kalifornie na západě USA . Alcatraz je známý především díky věznici s velmi krutými podmínkami, což posloužilo jako předloha několika celovečerních filmů.

Pohled do historie

Ostrov Alcatraz byl obydlen indiánskými kmeny již před naším letopočtem, ale noha Evropana sem vstoupila až roku 1775. Za objevitele je považován španělský kolonizátor Juan Manuel de Ayala. V 19. století byla na ostrově postavena pevnost, která později sloužila jako obávaná věznice, ze které bylo téměř nemožné uprchnout. Několika vězňům se sice podařilo věznici opustit, ale pevniny nikdy nedosáhli. Věznice fungovala celkem 29 let, v roce 1963 byla uzavřena. Mezi její prominentní vězně patřil například mafiánský boss Al Capone.

Maják a vzácní ptáci

Dnes je ostrov vyhledávaným turistickým cílem. Můžete zde navštívit nejen věznici, ale také zbytky původního vojenského opevnění a nejdéle fungující maják na západním pobřeží USA . Vstupné do věznice činí $11. Návštěvu je třeba rezervovat předem. Alcatraz se stal také domovem několika kolonií vzácných mořských ptáků.


Informace a fakta

GPS: 37.8268, -122.423
Nadmořská výška: 25 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:14:12

Alcatraz: Recenze

Alcatraz prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sausalito (7km)Tiburon (6km)San Francisco (6km)Oakland (14km)Corte Madera (14km)Richmond (14km)Larkspur (15km)Daly City (14km)Brisbane (16km)

Webmap: 1 2 3