TIXIK.cz » Města » Alcalá de Henares

Ubytování Alcalá de Henares, hotely Alcalá de Henares

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alcalá de Henares: Hlídač pokojů
Alcalá de Henares Mapa Mapa hotelů Alcalá de Henares

Související témata

Satelitní mapa Alcalá de Henares, Penziony Alcalá de Henares, Apartmány Alcalá de Henares, Levné ubytování Alcalá de Henares, Autopůjčovny Alcalá de Henares, Alcalá de Henares: Fotografie

Doporučené hotely Alcalá de Henares


Zobrazit všechny »Alcalá de Henares: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alcalá de Henares Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view Alcalá de Henares, Plánovač výletů, Alcalá de Henares a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:16:28, Nadmořská výška: 594m, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
krásné památky
město mnoha kultur
UNESCO
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 40.4833, -3.3667
Nadmořská výška: 594 m
Vzdálenost do hlavního města: Madrid, 34 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:27:18

Alcalá de Henares: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:06:19
Alcalá de Henares známá spíše jako jen Alcalá je historické město ve Španělsku . Nachází se v centrální části země, cca 30 km severovýchodně od Madridu . V současnosti zde žije okolo 200 000 obyvatel. Alcalá de Henares je známá hlavně díky své univerzitě a památkám. Od roku 1998 je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

O městě

Alcalá de Henares je vlastně prvním plánovaným univerzitním městem na světě. Je známá také jako rodiště slavného spisovatele Miguela de Cervantese. Alcalá de Henares je dodnes významným centrem vzdělání. Je tu tak velká populace zahraničních studentů. Nově jde také o turistické a obchodní centrum. Daří se zde i lehkému průmyslu.

Turistické zajímavosti - UNESCO

Alcalá de Henares má dobře zachované historické centrum, které je typické svými dlážděnými uličkami a mnoha historickými domy. Středem historického centra je náměstí Cervantes (Plaza de Cervantes) . Hlavní pěší ulicí je Calle Mayor. I když nejvyhledávanější ulicí je Calle del Cardenal Cisneros. Mezi nejvýznamnější památky v Alcalá de Henares patří katedrála Santos Niños, palác Laredo a zdejší univerzita, která je třetí nejstarší univerzitou ve Španělsku . Ve městě se však nachází celá řada dalších zajímavých památek. U všech významných budov jsou krátké popisky o její historii. Celkem je tu 54 turistický zajímavých míst. Nejznámějším muzeem je Museum Casa Natal of Cervantes věnované spisovateli Miguelovi de Cervantesovi a archeologické muzeum. Typická je také pro město Alcalá de Henares velká populace Čápa bílého. Na řadě domů ve městě můžete pozorovat jejich velká hnízda.

Turistické služby

Alcalá de Henares disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je celá řada kvalitních restaurací, barů, nákupních center i nočních klubů. Díky tomu, že je tu mnoho studnetů, nabízí Alcalá de Henares bohaté kulturní vyžití. Mezi oblíbené podniky patří např. restaurace Patrimonio, Goya, Mesón Don José či Maimonides.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. První stále osídlení se zde datuje od 1. století před naším letopočtem. V 8. století sem přišli Maurové. Velký rozmach města Alcalá de Henares začal v 16. století.

Doprava

Alcalá de Henares je snadno dostupná z Madridu a to hlavně vlakem. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A-2 (E-90) . Nejbližší letiště se nachází v Madridu (Aeropuerto de Madrid-Barajas) .

Města a obce v okolí

Alcalá de HenaresLos Santos de la Humosa (10km)Ajalvir (11km)Daganzo de Arriba (10km)Campo Real (16km)Guadalajara (24km)Madrid (29km)Arganda del Rey (21km)Valdilecha (22km)