TIXIK.cz » Města » Albi

Albi - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Albi: Hlídač pokojů
Albi Mapa Mapa hotelů Albi

Související témata

Satelitní mapa Albi, Penziony v Albi, Apartmány v Albi, Levné ubytování v Albi, Autopůjčovny v Albi, Luxusní ubytování v Albi, Albi: Fotografie

Doporučené hotely Albi


Zobrazit všechny »Albi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Albi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Albi a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:16:59, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
skvělé jídlo
město mnoha kultur
mírné klima

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
slavnosti
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 43.9272, 2.1453
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:48:11

Albi: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:04:21
Albi je historické město ve Francii . Nachází se v jižní části země, v departementu Tarn, v regionu Midi-Pyrénées. V současnosti tam žije okolo 51 000 obyvatel. Albi láká návštěvníky především na své historické památky. Tzv. biskupská část města Albi je od roku 2010 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

O městě

Albi je biskupské město, které je sídlem diecéze Albi. Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří katedrála Sainte-Cécile , jejíž stavba byla započata v roce 1282 a dokončena byla v roce 1482. Jedná se o nejmohutnější stavbu postavenou z pálených cihel na světě. Zdi katedrály jsou široké až 6 m. Dále je to Palais de la Berbie , což je jedna z nejstarších a nejlépe dochovaných hradních staveb ve Francii , Starý most (Pont Vieux) , který byl vybudován v roce 1035 a svému účelu slouží dodnes a řada krásných a luxusních renesančních měšťanských domů. Za zmínku stojí také Musée Toulouse-Lautrec, které sídlí ve starém biskupském paláci. Toto muzeum má nejrozsáhlejší sbírkou děl malíře, grafika a rodáka z Albi - Henriho de Toulouse-Lautreca. Mimo jeho tvorby je tam vystaveno také množství děl Edgara Degase, Augusta Rodina a dalších významných umělců. V Albi sídlí i elitní škola Lycée Lapérouse, která se nachází ve starém klášteře a na které studuje okolo 500 studentů.

Pohledy do historie

Oblast dnešního Albi byla osídlena již v době bronzové. Samotné město pak bylo založeno Římany v roce 51 př. n. l po jejich dobytí Galie, a to jako osada Civitas Albiensium. Během středověku tam vyrostla řada zajímavých staveb a bylo tam zřízeno i arcibiskupství. Velký rozkvět Albi zažívalo také v období renesance, kdy tam bylo z rostliny "Isatis Tinctoria" vyráběno proslavené barvivo. Město se dodnes zachovalo ve velmi dobrém stavu, historické jádro je víceméně nepoškozené. I proto je dnes zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Turistické služby

Základní nabídku ubytování naleznete ZDE . Mezi oblíbené restaurace patří např. restaurace Le Papillon, Ambroisie, le Clos Sainte Cecil, le Parvis či restaurace La table du sommelier.

Doprava

Albi je nejlépe dostupné autem nebo vlakem. Nejbližší letiště Aérodrome d´Albi Le Séquestre se nachází na jihozápadním okraji města. Autem se do Albi dostanete nejlépe po silnici č. N88 nebo po dálnici A68.

Města a obce v okolí

Albi (0km)Le Sequestre (3.8km)Castelnau-de-Lévis (5km)Terssac (6km)Marssac-sur-Tarn (9km)Labastide-de-Lévis (11km)Senouillac (16km)Ambialet (19km)Brens (19km)

Webmap: 1 2 3