TIXIK.cz » Španělsko » Andalusie » Albayzín

Albayzín - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Albayzín: Hlídač pokojů
Albayzín Mapa Mapa hotelů Albayzín

Související témata

Albayzín: Fotografie

Doporučené hotely Albayzín


Zobrazit všechny »Albayzín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Albayzín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Albayzín a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Hrad Santa Catalina68km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Čtvrti, Aktuální čas: 06:05:06, Nadmořská výška: 711m

Albayzín známý také jako Albaicin je historická čtvrť města Granada , ve Španělsku . Nachází se na kopci na pravém břehu řeky Darro. Albayzín je starobylá maurská čtvrť města. Zdejší úzké a točité uličky vás zavednou do minulosti, kdy tu stálo ještě starověké město Elvira, z kterého později vzniklo současné město Granada . Ve čtvrti Albayzín se nachází mnoho památek. Mezi ty nejvýznamnější patří palácový komplex Alhambra. Zvláštní zmínku si zaslouží i náměstí Plaza de San Nicolas, odkud je právě nádherný výhled na komplex Alhambra. Jsou tu také hezké domy. Ty patřili totiž v minulosti umělci George Owen Wynne Apperley RA RI (1884-1960) . Albayzín ukrývá i zbytky starých arabských lázní, kostel San Salvador, který byl postaven na zbytcích maurské mešity a Granadské archeologické muzeum. K dispozici jsou tu také krásné kavrány a restaurace. Od roku 1984 je čtvrť Albayzín spolu s dalšími památkami v Granadě zaspána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Informace a fakta

GPS: 37.1767, -3.5944
Nadmořská výška: 711 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:37:23

Albayzín: Recenze

Albayzín prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Cenes de la Vega (5km)Pulianas (5km)Monachil (7km)Víznar (7km)Alfacar (7km)Beas de Granada (11km)Gójar (8km)Alhendín (9km)Güéjar Sierra (14km)

Webmap: 1 2 3