TIXIK.cz » Města » Itálie » Savona » Alassio

Ubytování Alassio, hotely Alassio

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alassio: Hlídač pokojů
Alassio Mapa Mapa hotelů Alassio

AlassioAlassio

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Alassia, Penziony v Alassiu, Luxusní ubytování v Alassiu, Levné ubytování v Alassiu, Autopůjčovny v Alassiu, Alassio: Fotografie

Doporučené hotely Alassio


Zobrazit všechny »


Alassio: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alassio Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alassio a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Parrocchia S. Vincenzo FerreriNáboženství0.4km
Parrocchia S. AmbrogioNáboženství0.5km
La Vedetta sul PortoKempy3km
Pláž LaiguegliaPláže3km
San SebastianoKempy3km
Monti MareKempy4km
Gallinara IslandOstrovy5km
DelfinoKempy5km
Capo LenaKempy6km
Villanova d'Albenga International AirportLetiště6km
VoltaKempy6km
Dei FioriKempy6km
Parrocchia Cuore Immacolato Di MariaNáboženství6km
Mezinárodní letiště Villanova D'AlbengaLetiště6km
Albenga CathedralKatedrály6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:42:05, Telefon: +39 0182 648456, WWW stránky:

Alassio je přímořské letovisko v severní Itálii . Nachází se na květinové riviéře (Riviera di Ponente) , která se táhne na západ od Janova až k hranicím s Francií . Administrativně spadá Alassio do regionu Ligurie . Největší město v okolí je právě Janov , vzdálený asi 110 km na severovýchod. Dalšími letovisky v okolí jsou Imperia , Diano Marina a Albenga . V roce 2011 žilo v městečku Alassio kolem 10 000 obyvatel.

Historie a zajímavé památky

Alassio bylo založeno ve středověku, kdy se lidé z hor dostávali na pobřeží a začali tam zakládat rybářské vesnice. Podle legendy pochází název Alassio od jména Adelasia, což byla dcera Oty I., císaře Svaté říše Římské. Po dlouhou dobu bylo městečko součástí janovské republiky. Na přelomu 18. a 19. století se na čas dostalo pod nadvládu Francie a potom opět pod správu Italského království. Zajímavé je, že tam po nějaký čas během středověku vládli mniši, kteří započali kulturní rozvoj. Alassio má šest kostelů. Pro návštěvníky je nejzajímavější ten největší, kostel sv. Ambrože. Z dalších památek je to obranná věž, postavená v 16. století, která bránila město před nezvanými návštěvníky. Ve vesničce Vegliasco, nedaleko městečka Alassio, se nachází pozůstatky staré věže z raného středověku (r. 967) . Při návštěvě byste rovněž neměli opomenout tzv. Muretto. Na této neobyčejné zdi se nachází 550 různobarevných dlaždic, podepsaných nejrůznějšími italskými i světovými celebritami.

Moře, koupání

Alassio má podobné výhody i nevýhody jako ostatní ligurská letoviska na Květinové riviéře. Na pobřeží jsou široké písečné pláže s dobrým vstupem do vody. Krásu celé krajiny dotváří blízké kopce Apenin, jež nabízejí panoramatické výhledy do okolí. A právě díky tomu má Alassio několik hotelů, což svědčí o vysokém počtu návštěvníků, zejména během sezóny. Milovníci klidné dovolené si však mohou vybrat jinou, méně frekventovanou pláž. Přestože na sebe komfortní letoviska s kvalitní infrastrukturou téměř navazují, je i dnes na pobřeží možné nalézt mnoho chráněných zátok a původních rybářských vesniček.

Sport, kultura, nakupování

Alassio nabízí návštěvníkům dobré podmínky pro sporty. Z vodních sportů jsou oblíbené především potápění, surfing a plavání. Poznávat blízké Apeniny se můžete vydat na kole nebo pěšky. Z dalších sportů lze praktikovat paragliding, minigolf, stolní tenis nebo míčové sporty. Během roku je Alassio centrem několika kulturních událostí. Nejznámější se koná na přelomu února a března a jedná se o výstavu uměleckých děl. Chlouba městečka Alassio je ulice Budello s mnoha krámky a obchůdky, kde můžete koupit vše od suvenýrů až po oblečení. Všechny moderní obchody se nachází v opravených historických budovách z 19. století.

Doprava

Alassio je velmi dobře dostupné autem. V kopcích nad letoviskem totiž vede dálnice A10, protkaná mosty a tunely, která spojuje Janov a zbytek Itálie s Monakem a s Francií (město Nice ) . Ti, kteří necestují autem, mohou využít leteckou dopravu. Nejbližší italské letiště se nachází v Janově (GOA) , odkud se můžete do městečka Alassio dostat vlakem nebo autobusem. Úplně nejbližší letiště však leží ve francouzském nice-2354577.htm Nice (NCE ) . Odtamtud je doprava do letoviska Alassio trochu složitější. Cestou se však můžete pokochat překrásným pobřežím Cote d’Azur nebo navštívit luxusní Monte Carlo v Monaku .

Další tipy

Užitečné informace o městečku Alassio, fotky, které porovnávají jeho současnou a historickou podobu a tipy na výlety do okolí je možné shlédnout na oficiálních stránkách města (viz zajímavé odkazy) .

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
krásné pláže
blízko k moři
blízko k dálnici
dostatečná nabídka ubytování
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
rodiště významných osobností
lesy

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

aktivní dovolenou
romantiku

Aktivity

potápění
rybaření
surfování

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 44.0029, 8.1671
Nadmořská výška: 11 m
Nejbližší letiště: Letiště Genova, 94 km
Pobřeží: Ligurské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:36:21

Alassio: Recenze

Alassio prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

AlassioLaigueglia (2.8km)Garlenda (6km)Albenga (7km)San Bartolomeo al Mare (10km)Ceriale (11km)Diano Marina (12km)Zuccarello (13km)Borgomaro (18km)