TIXIK.cz » Alamo

Alamo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alamo: Hlídač pokojů
Alamo Mapa Mapa hotelů Alamo

Související témata

Alamo: Fotografie

Doporučené hotely Alamo


Zobrazit všechny »Alamo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alamo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alamo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 17:56:22, Adresa: 300 Alamo Plaza, San Antonio, TX, United States, Telefon: +1 210-225-1391, WWW stránky:

Alamo je pevnost ve státě Texas, USA . Nachází se v historickém centru města San Antonio , ve Spojených státech amerických .

Pohledy do historie

Alamo vybudovali v roce 1718 španělští misionáři, tehdy pod názvem San Antonio de Valero. Alamo je známé hlavně jako dějiště bitvy o Alamo, ve které pouhých 192 texaských obránců hájilo pevnost proti tisícům mexických vojáků armády generála Antonia Lopeze de Santa Anna. Tato bitva se odehrála v roce 1836 a byla součástí Texaské války o nezávislost. Udává se, že až na dva vojáky byli všichni ostatní obránci zabiti. Mexičanů však zemřelo 400-600. Později byl zbytek mexické armády rozprášen a Texas se uvolnil z mexické nadvlády. Za symbol svobody Texasu je považován misijní kostel, kde padli velitelé obránců.

Muzeum

V současnosti slouží Alamo jako muzeum a hlavní turistická atrakce města San Antonio . Každoročně přiláká více jak 4 milióny turistů. Muzeum je umístěno v bývalých kasárnách a jsou tam vystaveny obrazy, zbraně a další exponáty z období revoluce v Texasu. Hradby a budovy jsou obklopeny rozlehlým upraveným parkem. Před pevností je žulový pomník, věnovaný obráncům pevnosti Alamo.


Informace a fakta

GPS: 29.4257, -98.4861
Nadmořská výška: 204 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:37:08

Alamo: Recenze

Alamo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

San Antonio (0.7km)Castle Hills (11km)Hollywood Park (19km)Lytle (37km)New Braunfels (47km)Boerne (47km)

Webmap: 1 2 3