TIXIK.cz » Města » Španělsko » Valencie » Alacant

Ubytování Alacant, hotely Alacant

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alacant: Hlídač pokojů
Alacant Mapa Mapa hotelů Alacant

Související témata

Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Španělska, Satelitní mapa Alacante, Penziony v Alacantu, Luxusní ubytování v Alacantu, Apartmány v Alacantu, Levné ubytování v Alacantu, Autopůjčovny v Alacantu, Alacant: Fotografie

Doporučené hotely Alacant


Zobrazit všechny »Alacant: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alacant Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Alacantu, Plánovač výletů, Alacant a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Alicante Town HallRadnice0km
San Nicolas CathedralKatedrály0.1km
Gravina Museum of Fine ArtsMuzea0.2km
Alicante Museum of Contemporary ArtMuzea0.2km
Postiguet BeachPláže0.3km
Alicante Principal TheatreDivadla0.4km
Teatro PrincipalDivadla0.4km
Mirador del castilloVyhlídky0.4km
Iglesia de Nuestra Señora de GraciaNáboženství0.6km
Eleuterio MaisonnavePamátníky0.7km
Pevnost Santa BarbaraPevnosti0.5km
Mount BenacantilHory0.6km
Boulevard PlazaHrady a zámky0.9km
El Corte Ingles Shopping CenterShopping1km
Arniches TheatreDivadla1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:34:39, Adresa: Plaza del Ayuntamiento, Alicante, Španělsko, Telefon: +34 965 14 91 00

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
krásné pláže
zábavný noční život
dobré pivo
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě
chaotické dopravní značení

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
příroda
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

textilní


Informace a fakta

GPS: 38.3452, -0.4815
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 14:15:17

Alacant: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:11:15
Alacant známé také jako Alicante je přístavní město ve Španělsku . Nachází se ve stejnojmenné provincii, v nejjižnější části autonomního společenství Valencie. V současnosti zde žije cca 332 000 obyvatel. Alacant je vyhlášeným letoviskem, které turistům nabízí vše od památek až po bohatou zábavu a aktivity.

Alacant je nejrychleji rostoucím městem ve Španělsku. Zdejší ekonomika je založena hlavně na cestovním ruchu. Nejlépe se do města Alacant dostanete letecky na místní mezinárodní letiště L'Altet, které je od centra města vzdáleno cca 10 km. Z letiště se dostanete do centra buď vypůjčeným autem, které si zde můžete půjčit nebo kyvadlovou dopravou, kterou zajišťují místní hotely pro své ubytované. Další variantou je možnost využití rychlovlaku Euromed, který sem jezdí z Valencie , Barcelony i Madridu . Hlavním nádražím je Alacant Terminal. Z místního přístavu také vyplouvají lodě na Baleárské ostrovy a do Alžírska . Po městě se dá nejlépe pohybovat pomocí tramvají.

Alacant nabízí mnoho památek, festivalů i krásnou přírodu. Mezi nejvýznamnější památky patří Kostel Panny Marie (Iglesia de Santa María) na Plaza de Santa María, který je nejstarší budovou ve městě. Zajímavostí je "kota 0", což je bod, který je výchozím bodem při měření nadmořské výšky v celé Španělsku. Dále je to Katedrála svatého Mikuláše (Catedral de San Nicolás) , která patří k nejvýznamnějším historickým památkám ve městě Alacant, hrad Santa Barbara a barokní radnice. Zajímavá je také ulice Labradores, kde se nachází mnoho krásných měšťanských domů. Pitoreskní je i čtvrť Santa Cruz, které dominuje stejnojmenná svatyně. K příjemným procházkám slouží nádherná a elegantní palmová promenáda, která se táhne podél pobřeží. Na ní pak navazuje park Canalejas. U parku najdete nejlepší galerii výtvarného umění ve městě. K nejnavštěvovanějším muzejím patří archeologické muzeum MARQ. Do Alacantu se také jinak jezdí za nákupy. K dispozici je tu mnoho nákupních center, obchodů a obchůdků.

Alacant je i městem zábavy. Během letních prázdnin se tu po celou dobu dvou měsíců koná mnoho hudební, divadelních a tanečních představení. K nejvyhlášenějším festivalům patří festival ohně Bonfires of Saint John a festival Moros i Cristians. Mnoho návštěvníků jezdí za zábavou také do Playa de San Juan.

Historie města Alacant jinak sahá 7000 let zpátky, kdy sem přišly první kmeny lovců a sběračů. Samotné město bylo založeno v roce 324 př.n.l. Poté se tu postupně vystřídali Řekové, Kartaginci, Římani, Vizigótové i Arabové. Díky tomu se tu dochovalo mnoho krásných památek.
 Aura: 58Recenze: 1221.4.2011 13:04:17
Je předměstí Alicante, zaměřené především na turismus. Je plné velkých a honosných hotelů, ke kterým přiléhají čisté pláže. Zajímavá je cesta přes útesy ze San Juan do Alicante, která trvá asi 2 hodiny.

Města a obce v okolí

AlacantElche (21km)Aspe (25km)Novelda (25km)Santa Pola (18km)Crevillent (31km)Xixona (22km)Villajoyosa (28km)La Romana (36km)

Webmap: 1 2 3