TIXIK.cz » Města » Itálie » Sicílie » Messina » Alì

Ubytování Alì, hotely Alì

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Alì: Hlídač pokojů
Alì Mapa Mapa hotelů Alì

AlìAlì

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Alì: Fotografie

Doporučené hotely Alì


Zobrazit všechny »


Alì: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Alì Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Alì a doprava
Pláž Ali TermePláže2km
Pláž Itala MarinaPláže3km
Pláž Guidomandri InferiorePláže4km
Pláž Nizza di SiciliaPláže3km
Pláž Scaletta ZancleaPláže5km
Pláž DivietoPláže6km
Orfanotrofio S. AntonioNáboženství5km
Pláž BotteghellePláže5km
PeloritaniHory8km
Roccalumera MandaniciVlaková nádraží6km
Pláž Giampilieri MarinaPláže7km
Pláž RoccalumeraPláže6km
Pláž San PaoloPláže8km
Pláž Furci SiculoPláže8km
Pláž Briga MarinaPláže9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:13:08

Alì je malé sicilské městečko v messinské oblasti. Asi 850 obyvatel v něm žije zhruba 30 km od Messiny. Díky své poloze má městečko Alì přezdívku "Veranda nad Jónským mořem".

Historie

O středověké historii města víme především díky práci kapucínského mnicha Serafina d´Aliho (1701-1768) . D´Ali v roce 1754 dokončil cenný rukopis Příběh Ali a jeho okolí, aneb kořeny a základy. Mnich v rozpisu píše, že Ali bylo založeno roku 638 př.n.l. řeckými kolonisty z Elide (oblast v západním Peloponésu) . Starověká řecká osada se nacházela velmi blízko Cape d´Ali, těsně u moře. Jenže osada byla ohrožována piráty, a tak se osadníci přesunuli hlouběji do vnitrozemí. Zde byla osada vystavena nepříjemným přírodním podmínkám, a stěhovala se potřetí. Řekové pojmenovali městečko Elis. Za prvních punských válek bylo Elis zničeno. Městečko nebylo dlouho zmíněno v žádném z historických pramenů, až do roku 1093. Tehdy král Ruggero I. Sicilský (1031 – 1101) pozval do Ali basiliánské mnichy (lidmi nazývané „anděli“) , a v Ali byl založen klášter. Po bouřích protišpanělského povstání v 17. století přišlo zemětřesení v roce 1783. Tehdy se lidé začali z Ali stěhovat. V roce 1818, kdy na Sicílii definitivně končí feudalismus, se stalo hlavním městem okresu.

Památky

Jen během 16. století bylo současně zbudováno hned několik významných staveb, Duomo di Sant'Agata (1565) a Convento dei Cappuccini (1574) . První ze dvou významných staveb, kostel zasvěcený patronce města, reprezentuje architekturu manýrismu. Na stavbě kostela se podíleli všichni obyvatelé. Architekt díla zůstává neznámý, nicméně bývá spojován s toskánskou školou. Druhá z výše uvedených staveb byla založena roku 1574. Obdélníková apsida, typická pro šestnácté století, je oddělena od hlavní lodi triumfálním obloukem. Kostel Santa Maria del Bosco stojí mimo městečko, uprostřed háje na cestě do Monte Scuderi. Malý kostelík byl v roce 1915 poničen požárem, nicméně dodnes si zachovává své kouzlo. Kostel Spirito Santo byl postaven již v roce 1445, s přilehlým klášterem. Kostel svatého Antonína Paduánského stojí mimo městka skalnatém terénu. Kostel Anime del Purgatorio byl postaven v roce 1717 místním šlechticem Giovannim Fiumari. Struktura kostela Svatého Josefa byla kompletně přepracována. Významné světské stavby představuje v Ali palác rodiny Maggiore. Manýristická architektura je ovlivněna Michelangelem. Palác stojí v blízkosti kostela Svatého ducha.

Současnost

Dnes je městečko velmi vyhledávaným turistickým centrem, ať pro svou dávnou minulost či ojedinělé architektonické stavby období vrcholné gotiky, rané renesance či manýrismu.


Informace a fakta

GPS: 38.023, 15.4179
Nadmořská výška: 292 m
Nejbližší letiště: Letiště Reggio Calabria, 775 km
Pobřeží: Středozemní moře, 19 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:29

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: jízda na koni, rybaření, maraton
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, převážně dobré počasí, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, hezké hory, dobrá občanská vybavenost, blízko k dálnici, hory v okolí, v údolí, blízko do větších měst, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: nepříjemné chladno v zimě, poměrně draho
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Business travel (průmysl): IT
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, banka, bar, knihkupectví, autoopravna, myčka aut, čerpací stanice, supermarket, nemocnice, knihovna, radnice
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, zdravotní turistiku

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Alì: Recenze

Alì prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Roccalumera (6km)Furci Siculo (8km)Savoca (10km)Santa Teresa di Riva (10km)Reggio di Calabria (23km)Furnari (27km)Terme Vigliatore (26km)Venetico (19km)Motta Camastra (26km)

Webmap: 1 2 3