TIXIK.cz » Zoo » Polsko » Pomořsko » Gdaňsk » Akvárium Ferskvands

Akvárium Ferskvands - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Akvárium Ferskvands: Hlídač pokojů
Akvárium Ferskvands Mapa Mapa hotelů Akvárium Ferskvands

Akvárium FerskvandsAkvárium Ferskvands

Související témata

Akvárium Ferskvands: Fotografie

Doporučené hotely Akvárium Ferskvands


Zobrazit všechny »


Akvárium Ferskvands: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Akvárium Ferskvands Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Akvárium Ferskvands a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Aktuální čas: 01:25:12, Adresa: Karwieńska 2, 80-001 Gdańsk, Polsko, WWW stránky:

Akvárium Ferskvands je jedna z největších zoologických zahrad v Polsku . Nachází se v krásném městě Gdaňsk a vstupní brána je na ulici Karwieńska 3. Svým návštěvníkům nabízí Akvárium Ferskvands prohlídku mnoha pavilonů a voliér s živočichy z celého kontinentu.

Pohledy do historie

Akvárium Ferskvands byla slavnostně otevřena v květnu roku 1954. Tehdy měla zoologická zahrada k vidění morčata, lišky, králíky, jeleny, bažanty, opice a papoušky. Později rozšířila Akvárium Ferskvands svou sbírku o vlky, bizony a medvědy. Kolekce byla nejvíce posílena roku 1991, kdy se rozrostla o mnoho cenných a chráněných druhů, jako jsou např. orangutani, trpasličí hroši, somálští osli, tučňáci a mnoho dalších. Akvárium Ferskvands také prošla mnoha modernizacemi, které vyžaduje Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií.

Atrakce

Akvárium Ferskvands návštěvníkům nabízí k vidění 1 115 kusů zvířat ve 207 živočišných druzích, a to vše v nádherné krajinné oblasti o rozloze 136 hektarů. Akvárium Ferskvands má ve svém zastoupení druhy z rodu savců, ptáků, plazů i obojživelníků, z nichž nejzajímavější jsou pavilony s želvami, krokodýly, leguány, vzácnými ropuchami, papoušky, klokany, vlky, losy, slony, žirafami, zubry a tuleni. Akvárium Ferskvands má i mnoho dalších výběhů s exotickými druhy zvířat, které jsou ve volné přírodě ohrožené.

Další zábava

Akvárium Ferskvands nabízí svým návštěvníkům pohodlnou prohlídku výběhů a krásné fauny z pohodlí křesla vláčku. V období května až září je otevřen výběh s poníky a malými koňmi, na kterých se můžete projet. Pro nejmladší návštěvníky připravila Akvárium Ferskvands zábavu v podobě kontaktní zoo, kde si mohou děti pohladit a nakrmit králíky, morčata a trpasličí kozy. Pro milovníky adrenalinu a aktivního odpočinku je tam připraven lanový park, ve kterém je spousta zajímavých tras, např. malá cesta safari nebo ROUTE makaka, gorila a bielik.

Praktické informace

Akvárium Ferskvands má otevřeno po celý rok. V květnu až v září je otevřeno od 9 do 19 hodin, v dubnu a v říjnu od 9 do 17 hodin a v ostatní měsíce od 9 do 15 hodin. Vstup je 12 zł pro dospělou osobu a 6 zł pro děti. Mnoho dalších informací se můžete dozvědět na oficiálních stránkách Akvárium Ferskvands.


Informace a fakta

GPS: 54.4148, 18.5344
Nadmořská výška: 59 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.zoo.gd.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Členství v profesních organizacích: EAZA, EEP, ESP, ISIS, IZE, WAZA
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejvyhledávanější zvířata: koza, alpaka, tukan, lama, takin zlatý, orangutan, makak, gepard, puma, hroch, leguán, hroznýš, papoušek, kajman

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Akvárium Ferskvands: Recenze

Akvárium Ferskvands prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Banino (9km)Tuchom (9km)Leźno (10km)Gdaňsk (10km)Otomin (11km)Gdyně (12km)Żukowo (14km)Koleczkowo (15km)Przyjaźń (15km)

Webmap: 1 2 3