TIXIK.cz » Města » Ajdovščina

Ajdovščina - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ajdovščina: Hlídač pokojů
Ajdovščina Mapa Mapa hotelů Ajdovščina

Související témata

Satelitní mapa Ajdovščiny, Ajdovščina: Fotografie

Doporučené hotely Ajdovščina


Zobrazit všechny »Ajdovščina: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ajdovščina Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ajdovščina a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:02:33, Telefon: +386 5 366 13 28, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 45.889, 13.9065
Nadmořská výška: 105 m
Nejbližší hranice: Itálie, 18 km
Vzdálenost do hlavního města: Lublaň, 82 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 05:05:06

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.ajdovscina.si

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: pestrá nabídka ubytování, dostatečná nabídka ubytování, klid, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ajdovščina: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 10:02:01
Ajdovščina je historické město ve Slovinsku . Nachází se na jihozápadě Slovinska, asi 50 kilometrů od hlavního města Lublaň .

Historie Ajdovščina

Město Ajdovščina je největším městem ve Vipavské dolině a jeho historie sahá už do doby římského osídlení. Zřejmě nejzajímavější historická památka tohoto města pochází také z této doby. Jedná se o nově zrestaurované zbytky římského opevnění s obrannou věží. Součástí městských hradeb je rovněž i renesanční zámek s arkádami. Dalším pozoruhodným místem ve městě Ajdovščina jsou zbytky starých římských lázní. Zbytky lázní si můžete prohlédnout v lapidáriu. Centrem města Ajdovščina vede dobře značená turistická cesta, která vás zavede na všechna historicky významná místa. Za zmínku stojí také farní kostel zasvěcený Janu Křtiteli, který byl postaven na zbytkách románského kostela.

Výlety do okolí Ajdovščina

Jak už bylo řečeno, Ajdovščina je největším městem oblasti Vipavská dolina a proto je také častým výchozím turistickým bodem pro výlety do okolní krajiny. Z města Ajdovščina se můžete vydat například do 3 kilometrů vzdálené původně středověké obce z 15. století, ve které se nachází zřícenina hradu a gotický kostel s klášterem ze 17. století. Dalším překrásným výletem může být turistická túra do nedalekých hor. Zde se nachází lesoparky jako Sinji vrh, Kovk nebo vzdálenější Veliki Modrasovec s překrásnou vyhlídkou na město Ajdovščina. Oblíbeným výletem je též túra k pramenům řeky Hubelj, které vytékají přímo ze skal. Kromě pěší turistiky je oblast Ajdovščina vhodná i pro cykloturistiku.

Turistické informace Ajdovščina

Město Ajdovščina má přibližně 7000 obyvatel a najdete v něm dobré turistické zázemí. Pro návštěvníky jsou zde připraveny obchody, restaurace a množství ubytovacích zařízení včetně autokempu. K dispozici je též tenisový kurt, skate park a sportovní letiště, ze kterého se pořádají vyhlídkové lety a paragliding. Ve městě Ajdovščina se dále nachází knihovna, lékárna, zdravotní středisko, sportovní středisko se saunou, fitness centrum, hřiště a bazén.

Doprava Ajdovščina

Do města Ajdovščina se můžete celkem pohodlně dostat vlastní automobilovou dopravou, okrajovými částmi města prochází mezinárodní dálnice H4, ze které je ve městě Ajdovščina dálniční přivaděč. Další možností je využití letecké dopravy. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v 50 kilometrů vzdáleném hlavním městě. Ve městě Ajdovščina celkem dobře fungují i autobusové spoje, které vyjíždí z autobusového nádraží. Poslední možností je využití vlakové dopravy. Ve městě Ajdovščina se nachází půjčovna aut.

Města a obce v okolí

Ajdovščina (0km)Volčja Draga (18km)Šempeter pri Gorici (21km)Gorice (21km)Solkan (22km)Spodnja Idrija (18km)Logatec (25km)Postojna (27km)Vrhnika (31km)

Webmap: 1 2 3