TIXIK.cz » Města » Ajaccio

Ajaccio - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ajaccio: Hlídač pokojů
Ajaccio Mapa Mapa hotelů Ajaccio

Související témata

Satelitní mapa Francie, Největší města ve Francii, Satelitní mapa Ajaccia, Levné ubytování v Ajacciu, Autopůjčovny v Ajacciu, Ajaccio: Fotografie

Doporučené hotely Ajaccio


Zobrazit všechny »Ajaccio: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ajaccio Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ajaccio a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Národní muzeum Dům BonaparteMuzea0.2km
Muzeum A BanderaMuzea0.2km
St. Francois BeachPláže0.2km
Ajaccio CathedralKatedrály0.2km
Citadelle d'AjaccioHrady a zámky0.4km
Tombeau des BonapartePamátníky0.4km
Muzeum výtvarných umění Palác FeschMuzea0.4km
Statue de NapoléonPamátníky1km
Trottel BeachPláže1km
Theatre KallisteDivadla1km
Port Charles OrnanoPřístavy1km
Ajaccio BayZátoky2km
Camping les MimosasKempy2km
Camping BarbicajaKempy4km
Ajaccio-Napoléon Bonaparte AirportLetiště5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:45:23, Telefon: +33 4 95 21 07 67, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
krásné pláže
dobrá dostupnost
romantická atmosféra
mírné klima

Proti

jazykové bariéry
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
slavnosti
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 41.9188, 8.7369
Nejbližší letiště: Ajaccio-Napoléon Bonaparte Airport
Pobřeží: Baleárské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:48:13

Ajaccio: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:12:00
Ajaccio je hlavní město Korsiky . Nachází se na západním pobřeží ostrova, ve stejnojmenném zálivu. Ajaccio je také sídlem departementu Corse-du-Sud. Je známé hlavně jako rodiště Napoleona Bonaparta, jehož rodný dům, muzeum i památník patří k vyhledávaným cílům turistů.

Nejstarší písemné důkazy o osídlení území dnešního města pocházejí z roku 601 n.l. Současné město Ajaccio bylo založeno v roce 1492. Byla tu postavena citadela, kolem které bylo vybudováno bydlení pro několik stovek lidí. Jednalo se v té době vlastně o janovskou kolonii. Až v roce 1755 se pokusil Pasquale Paoli, zdejší vlastenec a vůdce, o vyhlášení republiky Korsika a tím i o získání města Ajaccio a dalších. Bohužel se mu nepodařilo přinutit janovské vojáky odejít ze zdejších citadel. A tak nakonec byla Korsika prodána Francii v roce 1780 a do citadel přišli francouzští vojáci.

Dnes je Ajaccio největším městem na Korsice. Mezi nejvýznamnější památky patří zdejší citadela, pod kterou se nachází 200 m dlouhé molo zvané Jettée de la citadelle, z kterého se naskýtá překrásný výhled na celý záliv. Dále je to kostel sv. Erasma (Église St-Érasme) , což je bývalá jezuitská kaple z roku 1617 a renesanční Katedrála Ajaccio, která byla vybudována v letech 1582 – 1593. Již zmínený rodný dům Napolena najdete na náměstí Place Leticia. Mezi další zajímavé stavby patří palác l’Hôtel Pozzo di Borgo, kaple Chapelle imperiále, kterou nechal vybudovat Napoleon III. v roce 1857 a palác Fesche, ve kterém sídlí knihovna s více než 50 000 svazky. Ve městě Ajaccio se nachází také mnoho muzejí. Tím nejznámějším je asi Napoleonské muzeum (Musée napoléonien) , které sídlí v Hôtel de ville. Dále je to Musée du Capitellu, které vystavuje artefakty jako jsou vázy, obrazy, nádobí apod., patřící zdejšímu starému rodu. Za shlédnutí stojí i Musée Fesch, které disponuje nejvýznamnější sbírkou italského gotického renesančního umění po Louvre a historické muzeum Musée „A Bandera“. V hale Préfecture, si také můžete prohlédnout římský sarkofág ze 3. století n.l.

Pro ty co spíše raději leží u moře jsou tu k dispozici krásné pláže. Samozřejmostí je široká nabídka ubytování, mnoho restaurací a obchůdků. K dispozici je tu i letiště. V současnosti žije ve městě Ajaccio cca 55 000 obyvatel.

Města a obce v okolí

AjaccioPorticcio (6km)Alata (6km)Portigliolo (14km)Tiuccia (16km)Bastelica (27km)Sagone (22km)Porto Pollo (24km)Olmeto (27km)

Webmap: 1 2 3