TIXIK.cz » Města » Francie » Rhône-Alpes » Aix-les-Bains

Aix-les-Bains - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Aix-les-Bains: Hlídač pokojů
Aix-les-Bains Mapa Mapa hotelů Aix-les-Bains

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Aix-les-Bains, Penziony v Aix-les-Bains, Levné ubytování v Aix-les-Bains, Aix-les-Bains: Fotografie

Doporučené hotely Aix-les-Bains


Zobrazit všechny »Aix-les-Bains: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Aix-les-Bains Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Aix-les-Bains a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Théatre de verdureDivadla0.2km
Faure MuseumMuzea0.4km
Camping du PêcheurKempy2km
Hippodrome d'Aix-les-BainsLetiště2km
SierrozKempy2km
Aix-les-Bains GolfGolf2km
Camping du SierrozKempy3km
Mount RevardHory5km
Roc du CornillonKopce5km
Ski La Savoie Grand RevardSki areály5km
Dent du ChatHory6km
Télésiège des ÉbatsVleky, lanovky7km
Camping de l'Ile aux CygnesKempy6km
Molard NoirHory7km
Observatoire des AigrettesVyhlídky6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:42:33, WWW stránky:

Aix-les-Bains je malebné lázeňské město ve Francii . Nachází se ve východní části země, v departementu Savoie, v regionu Rhône-Alpes, na východním břehu jezera Lac du Bourget . Aix-les-Bains láká návštěvníky na své horké sirné prameny a nádhernou okolní přírodu.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Léčivou sílu zdejší pramenů znali již Římané, kteří tu v vybudovali město. Z něj se však dodnes dochovalo jen malé množství památek. Právě zde se v roce 1955 setkali političtí představitelé Francie a Maroka a jednali v Aix-les-Bains o nezávislosti Maroka .

Turistické zajímavosti

Aix-les-Bains je jedno z předních lázeňských měst ve Francii. Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti v Aix-les-Bains patří kostel Notre-Dame d´Aix-les-Bains nebo Musée Faure, které představuje významnou sbírku impresionistického umění. Je zde také nádherný termální park, který je plný krásných květin, stromů a další zeleně. Zde se nachází venkovní divadlo (300 míst k sezení) , které během léta hostí řadu různých kulturních akcí. Ve městě Aix-les-Bains se také nachází dostihové závodiště, kde se pravidelně konají různé soutěže. Vyhledávané je také zdejší kasino, které se nachází v centru města a patří zároveň k nejzajímavějším stavbám v Aix-les-Bains

Sport a kultura

Vyzkoušet si tu můžete některé vodní sporty na Lac du Bourget , včetně potápění. K dispozici je tu i přístav pro jachty. Nedaleko centra se také nachází přírodní golfové hřiště. Milovníci koní mohou využít možnost svézt se na zdejším dostihovém závodišti. Okolí města Aix-les-Bains nabízí velké množství stezek určených jak pro pěší turistiku, tak pro cyklisty. Nad městem se zvedá vrchol Mt. Revard, který dosahuje nadmořské výšky 1550 m a nachází se na něm vyhlášené lyžařské středisko Ski La Savoie Grand Revard . Zde si na své přijdou hlavně vyznavači klasického lyžování. Pokud byste si chtěli odpočinout, využijte možnost výletních plaveb po jezeře. V létě si také můžete odpočinout na menších plážích na břehu jezera, které jsou častečně písčité a částečně travnaté.

Lázně Aix-les-Bains

Lázně Aix-les-Bains nabízejí horké sirné prameny, které mají teplotu mezi 43-45°C. Zdejší voda bývá užívána i k hydroterapii. V lázních Aix-les-Bains se léčilo a léčí mnoho slavných osobností. V minulosti to byla např. britská královna Viktorie či básník Alphonse de Lamartine.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování v Aix-les-Bains nalezente ZDE .

Doprava

Nejbliží letiště (Chambéry-Savoie) se nachází jen 7 km od lázní. Využít můžete také letiště (Annecy - Haute-Savoie - Mont Blanc Airport) , které se nachází ve 30 km vzdáleném Annecy . Odtud letají pravidelné lety na pařížské letiště Orly. Nejbližší mezinárodní letiště se pak nachází v Lyonu nebo v Ženevě .

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
krásné pláže
vynikající víno
hory v okolí
v údolí
mírné klima

Proti

kriminalita

Vhodné pro

plavby
aktivní dovolenou
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště

Aktivity

horská kola
rybaření
rafting
maraton


Informace a fakta

GPS: 45.6883, 5.9136
Nadmořská výška: 256 m
Nejbližší letiště: Letiště Chambéry-Savoie
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:48:14

Aix-les-Bains: Recenze

Aix-les-Bains prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Aix-les-BainsMouxy (1.9km)Grésy-sur-Aix (4.1km)Le Bourget-du-Lac (6km)Voglans (6km)Massignieu-de-Rives (14km)Chambery (14km)La Ravoire (15km)Leschaux (19km)

Webmap: 1 2 3