TIXIK.cz » Řecko » Jónské ostrovy » Lefkada » Agios Ilias

Agios Ilias - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Agios Ilias: Hlídač pokojů
Agios Ilias Mapa Mapa hotelů Agios Ilias

Agios IliasAgios Ilias

Související témata

Agios Ilias: Fotografie

Doporučené hotely Agios Ilias


Zobrazit všechny »


Agios Ilias: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Agios Ilias Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Agios Ilias a doprava
Scorpios9km
Mys Doukátos19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 18:09:32, Nadmořská výška: 1103m

Nejvyšší po silnici dosažitelý bod ostrova Lefkada v Řecku má výšku 994m. Na cestu na vrcholek je nutné mít silnější motocykl nebo automobil, v každém případě je nutné mít před výstupem plnou nádrž. Pro fyzicky zdatnější je možné na vrcholek Agios Ilias dojet také na kole, protože cesta vede po krásné, asfaltové silnici. V tomto případě ale rozhodně nejezděte za parného poledne, protože cesta je velmi dlouhá a téměř celou dobu značně stoupavá. Po vystoupání na vrcholek Lefkády se Vám naskytne pohled na všechny strany ostrova. Při dobré viditelnosti je nádherně vidět nejen pevnina Řecka, ale také ostrovy Kefalonie a Korfu . Na samém vrcholku Agios Ilias ale nečekejte žádný zázrak, co se servisu týče. Protože místo není vůbec turisticky navštěvované, na vrcholku najdete pouze hlavní vysílač Lefkady. Cyklistům tak doporučuji vybavit se pitím dopředu, na vrcholku na Vás čeká vítězství pouze ve formě 20km dlouhého sjezdu zpět k moři.

Informace a fakta

GPS: 38.7078, 20.6494
Nadmořská výška: 1103 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 0:45:15

Agios Ilias: Recenze

Zobrazit recenze:
 25.8.2010 16:09:39
Je odtud celkem dobrý výhled na okolní ostrovy, je krásně vidět jak celá Lefkada, tak pevnina a třeba i Kefalonie. Cesta sem trvá asi hodinu, stoupání je místy opravdu drsné, takže na výjezd se slabou motorkou na to zapomeňte. Jede se do výšky 1100 metrů z nuly, takže je to zároveň výzva pro milovníky jízdy na kole. Těch jsme po cestě potkali docela dost a bylo vidět, že je to pro ně výzva (a taky že toho mají už docela dost) . Je ale docela těžké se proplést mezi uličkami ve vesničkách pod vrcholkem, protože to skoro není značené. Až pojedete zpátky, tak si taky dejte pozor na bobky od koz - dost se to po nich smeká a pak už to taková sranda není. Byla by škoda se pak celý týden nekoupat kvůli jednomu bobku a kopečku .)
 Aura: 57Recenze: 7613.2.2012 17:32:48
Agios Ilias je nejvašší bod ostrova a slouží jako nějaký vysílač. Jako vyhlídka rozhodně není, což je obrovská škoda. Byli jsme tu na motorce a měli jsme hrůzu z toho aby se nám motorka nepodsmekla, kolik tu bylo kozích a ovčích bobků. Tento kraj ostrova na mě působil, jako když je člověkem nedotčen. Ne že by tu bylo tak krásně. To celkem bylo, ale nikde nikdo, ani živáčka. Celkem toto okolí bylo dosti zanedbané a místy veliké skládky všeho možného. No prostě řekové.

Města a obce v okolí

Nikiana (9km)Agios Nikitas (10km)Sivota (10km)Lygia (11km)Lefkada (15km)

Webmap: 1 2 3