TIXIK.cz » Pláže » Řecko » Jónské ostrovy » Lefkada » Agiofili

Agiofili - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Agiofili: Hlídač pokojů
Agiofili Mapa Mapa hotelů Agiofili

AgiofiliAgiofili

Související témata

Agiofili: Fotografie

Doporučené hotely Agiofili


Zobrazit všechny »


Agiofili: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Agiofili Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Agiofili a doprava
Pláž CastriPláže0.9km
Pláž AmnousaPláže1km
Pláž LagadakiPláže2km
Pláž VassilikìPláže3km
Porto KatsikiPláže5km
Pláž Xilokeratidi BayPláže6km
EgremniPláže6km
Pláž Mikros GialosPláže8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pláže, Aktuální čas: 08:08:00, Adresa: Eparchiaki Odos Komiliou - Akrotiriou Lefkatas, Lefkada 310 82, Řecko

Agiofili je menší pláž na jihu ostrova Lefkada v Řecku . Právě Agiofili je jedna z vyhlášených pláží, které se pyšní pohádkově modrou vodou. Na pláž je špatný přístup (pěšky či skůtrem) , nicméně každou hodinu je možné se sem dopravit pomocí vodního taxi ze střediska Vasiliki . Pláž je zejména v hlavní sezóně poměrně přeplněná turisty. Je bohužel poměrně malá, a na pláž Agiofili proudí většina turistů z Vasilik, kteří nechtějí cestovat na krásné pláže západního pobřeží.

Informace a fakta

GPS: 38.6055, 20.6128
Nadmořská výška: 15 m
Délka pláže (m):
Jaký je povrch pláže?:
Jaká je roční návštěvnost?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Typ pláže:
Charakter pláže:
Orientace svahu na světovou stranu:
Je na pláži stín?:
Je do moře pozvolný přístup?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 10:26:27

Agiofili: Recenze

Zobrazit recenze:
 4.6.2010 15:49:51
Může někdo poradit, jak to aktuálně s Agiofili vypadá? Slyšel jsem, že už to dávno není ta krásná romantická plážička, ale že je tam narváno lehátkam a z celé Lefkady se stává sprostá komerce. Tím by to poměrně dost ztratilo ze své krásy. Díky za odpovědi
 Aura: 68Recenze: 24210.8.2010 13:14:13
Agiofili je pořád stejně hezká, jako bývala přes 2 nebo 5 lety. Problém je to, že z Vassilik jezdí na Agiofili už dvě lodě, které tam každou hodinu vyhodí zhruba 60 lidí. Nejlepší je tedy na Agiofili jít hned ráno, a to buď pěšky, což trvá asi 45 minut z Vassilik, nebo si můžete půjčit skůtra a dá se tam dojet taky (tady je nutné umět trochu lépe řidit motorku) . Po 11 hodině je to tam už totálně narvané a je lepší zmizet, ale od rána je to docela romantika.
 Aura: 53Recenze: 817.9.2010 12:54:07
Z Vasiliky pěšky (cca3km) , na skůtru nebo vodním taxi.Profrčíme přístavem a na jeho konci se dáváme doprava, kolem malých plážiček na pláž Agiofili. Cesta je šílená, kupičky písku, propadlé části i kamení, naštěstí po chvilce, a bez úhony parkujeme u brány, která je kus nad pláží. Dál se vydáváme po svých. Půda je tady červená. Sejdeme prudký kopec,pak ještě schody a jsme tam...pláž Agiofili.Doporučuji vzít brýle a šnorchl.
 Aura: 57Recenze: 7613.2.2012 17:48:23
Pláž Agiofili je krásná pláž, cca 2 km daleko od vesničky Vasiliki. Dá se sem dojít pěšky, ale cesta je poněkud náročná, protože se nemáte kde schovat ve stínu. Je možnost se sem nechat dovést vodním taxíkem, ale v odpoledních hodinách je tu už trošku přeplněno, protože téměř každá loď z vesnice sem sváží turisty. Podle toho to tak vypadá. Ale myslím, že stojí se sem zajet podívat. Alespoň pokud budete bydlet ve Vasilikách. A ještě jedna věc, ve vesnici V. to dosti fouká, ale tato pláž je od větru chráněná.

Města a obce v okolí

Sivota (6km)Nikiana (20km)Agios Nikitas (20km)Lygia (22km)Lefkada (27km)Lixouri (48km)Argostoli (49km)

Webmap: 1 2 3