TIXIK.cz » Města » Adeje

Ubytování Adeje, hotely Adeje

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Adeje: Hlídač pokojů
Adeje Mapa Mapa hotelů Adeje

Související témata

Satelitní mapa Adeje, Luxusní ubytování v Adeje, Apartmány v Adeje, Autopůjčovny v Adeje, Adeje: Fotografie

Doporučené hotely Adeje


Zobrazit všechny »Adeje: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Adeje Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Adeje a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:16:03, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
zábavný noční život

Vhodné pro

shopping
noční život
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 28.1195, -16.7322
Nadmořská výška: 242 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:18

Adeje: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:37:30
Adeje jsou oblíbené letovisko na Kanárských ostrovech , přesněji na ostrově Tenerife . Rozkládají se v jihozápadní části ostrova, v provincii Santa Cruz de Tenerife . V současnosti tam žije přibližně 40 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Adeje byly první osada, kterou Španělé na Tenerife postavili. A to z toho důvodu, že je tam dobře dostupná pitná voda.

Památky a kultura

Adeje nenabízí mnoho památek, ale mají krásnou přírodu a opravdu bohaté kulturní vyžití. Nachází se tam např. vodní park Siam , který se pyšní velkolepými vodními atrakcemi známými v celé Evropě . Staré město si však dodnes dochovalo svoje kouzlo úzkých uliček, které jsou lemovány tamními typickými domky a všude rostou vavříny. V centru se nachází kostel Santa Ursula.

Pláže

Adeje mají i krásné pláže a čisté moře. K nejrušnějším částem Adejí patří Los Cristianos a Playa de las Américas , které se nacházejí přímo na pobřeží a kde je mnoho turistů a široká nabídka různých aktivit. Pokud máte raději klidnější pláže, tak navštivte pláže Torviscas a Roja, které nejsou přeplněné. Tyto dvě pláže jsou také vhodné pro děti, jelikož jsou ploché a vstup do moře je pozvolný. Zajímavé je, že všechny pláže tam na rozdíl od zbytku ostrova mají hnědý písek. Všude jinde je totiž písek černý. Ze všech zmíněných pláží můžete pozorovat delfíny a velryby, což je opravdu krásný zážitek. Na plážích v Adejích je samozřejmě i široká nabídka aktivit. Můžete se tam např. potápět, surfovat či se projet na vodních lyžích. K dispozici je i krásné golfové hřiště, na kterém se každý rok koná PGA TOUR.

Výlety v okolí

Pro ty, co mají rádi aktivní dovolenou, jsou jako stvořené kopce zvedající se nad městem. Ty jsou vhodné hlavně pro pěší túry. Také se můžete vydat např. na sousední ostrov La Gomera , který je zelenou perlou kanárského souostroví. Pravidelná lodní linka tam jezdí z přístavu Los Cristianos . Vyhledávaná je také soutěska Barranco del Infierno, která se nachází nedaleko města. Vede tam kvalitní silnice, po které můžete vystoupat i s dětmi. Vstupné do soutěsky Barranco del Infierno stojí 3 EUR. V deštivém počasí je soutěska z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Doprava

Adeje jsou nejlépe dostupné letecky. Z letiště Aeropuerto de Tenerife Sur, které je vzdálené přibližně 20 km, trvá transport do letoviska 30 minut. Adeje také leží na dálnici TF-1, která spojuje právě toto letovisko s hlavním městem ostrova - Santa Cruz de Tenerife .

Města a obce v okolí

AdejeArona (5km)Chayofa (6km)San Miguel de Abona (12km)Vilaflor (10km)Granadilla de Abona (15km)Santiago del Teide (21km)Fasnia (31km)Icod de los Vinos (28km)

Webmap: 1 2 3