TIXIK.cz » Města » Adare

Adare - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Adare: Hlídač pokojů
Adare Mapa Mapa hotelů Adare

Související témata

Satelitní mapa Adare, Adare: Fotografie

Doporučené hotely Adare


Zobrazit všechny »Adare: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Adare Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Adare a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:46:45, Telefon: +353 61 396 147, WWW stránky:

Adare je považováno za nejkrásnější vesničku v celém Irsku . Nachází se v západní části země, na břehu řeky Maigue, v hrabství Limerick, asi 20 km od města Limerick . V současné době více než 2000 obyvatel.

Historické památky

Adare je malebná vesnička, která nadchne každého návštěvníka. Hlavní třídu lemují úhledné kamenné stavby s krásnými doškovými střechami. Dodnes se zde také dochovaly zbytky některých církevních staveb jako je např. kostel Nejsvětější trojice a dvě opatství. Nad mostem přes řeku se vypínají zbytky hradu Desmond ze 13. století.

Turistické služby a zábava

Adare má kvalitní, i když ne příliš širokou nabídku ubytování. Jsou tu tři útulné hotely - Adare Manor , Dunraven Arms a Fitzgeralds Woodlands House Hotel . Celkem je v Adare 8 restaurací. Na své si ve vesničce přijdou i milovníci golfu. Je zde totiž mezinárodně uznávané golfové hřiště Adare Golf . Ti, co by si chtěli odpočinout, mohou navštívit zdejší park. Pro více informací o okolí můžete navštívit zdejší informační centrum. Nejvýznamnější akcí ve vesničce Adare je festival “Adare Village Festival“. Koná se vždy na začátku července. Během festivalu si můžete užít hudební vystoupení či ochutnat irské speciality. Nechybí tu ani program pro děti.

Historie

Adare je starobylá vesnička, která byla založena již ve starověku. Svůj největší rozmach zažila ve středověku, kdy šlo o důležité obchodní místo. Stály tu také tři kláštery a hrad. Stávající vesnička byla založena až ve 20. letech 19. století třetím hrabětem Dunravenu.

Doprava

Adare je dostupná autem, autobusem i letecky. Nejbližší mezinárodní letiště je Shannon Airport. Nachází se asi 40 km od vesničky. Autem se sem dostanete po národní silnic N21. Adarem také prochází autobusová linka na trase Limerick -Tralee / Killarney , která tu staví každou hodinu.


Informace a fakta

GPS: 52.5643, -8.7904
Nadmořská výška: 6 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:49:32

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.adare-ireland.com

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: i luxusní ubytování, golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Adare: Recenze

Adare prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

AdareBallingarry (11km)Limerick (16km)Bunratty (15km)Bruff (19km)Shannon (17km)Caherconlish (22km)Kilmallock (24km)Newmarket on Fergus (23km)

Webmap: 1 2 3