TIXIK.cz » Města » A Coruña

Ubytování A Coruña, hotely A Coruña

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

A Coruña: Hlídač pokojů
A Coruña Mapa Mapa hotelů A Coruña

Související témata

Satelitní mapa A Coruñi, Tipy na výlety poblíž A Coruñi, Penziony v A Coruñi, Luxusní ubytování v A Coruñi, Levné ubytování v A Coruñi, Autopůjčovny v A Coruñi, A Coruña: Fotografie

Doporučené hotely A Coruña


Zobrazit všechny »A Coruña: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


A Coruña Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v A Coruñi, Plánovač výletů, A Coruña a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:11:20, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
pobyty u moře
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.3713, -8.396
Nadmořská výška: 20 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:27:04

A Coruña: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:48:18
A Coruña – galicijsky, španělsky La Coruña – je přístavní město ve Španělsku . Nachází se v severozápadní části země, v Galicii, na pobřeží Atlantského oceánu. A Coruña láká návštěvníky na své památky a bohatou nabídku vodních sportů.

O městě

A Coruña je historické, ale zároveň moderní město. Obživu zdejších obyvatel zajišťuje zemědělství, rybolov a nově textil a móda. A Coruña má krásné pláže, kde si na své přijdou i milovníci vodních sportů. Zdejší pobřeží je vhodné k surfování, plachtění, potápění i rybaření. A Coruña je druhým největším městem Galície po Vigu . Je hlavním městem stejnojmenné provincie a sídlem některých významných institucí jako je např. Galicijská královská akademie.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě A Coruña patří Herkulova věž (Torre de Hércules ) , nejstarší dosud činný maják na světě nebo pevnost San Anton (Castillo San Anton). Hojně navštěvované jsou také kapitulní románský kostel P. Marie, kostel Santiago a krásné romantické zahrady Xardín de San Carlos. Zajímavé je také náměstí María Pita, kterému dominuje místní radnice.

Muzea

A Coruña má také několik zajímavých muzeí. Patří mezi ně Vojenské muzeum, které disponuje sbírkami starých zbraní, uniforem a map nebo Museo Emilia Pardo Bazán, které je věnované slavné španělské spisovatelce. Za zmínku také stojí akvárium Finisterrae , které přibližuje turistům zdejší podmořský svět.

Aktivity

V A Coruña si můžete vyzkoušet snad všechny možné vodní sporty. Oblíbené je tu hlavně surfování, plachtění, potápění a rybaření. K procházkám je jako stvořená pobřežní promenáda (Paseo Marítimo) , která se táhne po celém zdejším poloostrově až k Torre de Hércules. Krásné písečné pláže naleznete na západní straně poloostrova. Moře je tu ale o něco studenější než jsou turisté zvyklí např. od Středozemního moře. Milovníci fotbalu mohou navštívit některý ze zápasů zdejšího klubu Deportivo de La Coruña, který hraje nejvyšší španělskou fotbalovou soutěž.

Turistické služby

A Coruña disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Většina restaurací ve městě nabízí výborně upravené mořské plody. Je tu také několik mexických restaurací a pizzerií a nechybějí samozřejmě kavárny ani čajovna. Místní pivo se nazývá Estrella Galicia.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Z této doby se dochovala zdejší Herkulova věž. Svůj největší rozmach A Coruña zažila ve středověku. Dnes je především turistickým centrem.

Doprava

A Coruña je dostupná autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Letiště Aeroporto de A Coruña se nachází jen několik kilometrů jižně od centra města. Vlakové i autobusové nádraží jsou kousek od sebe. Vlakem se odtud dostanete např. do Madridu či Barcelony . Jezdí odtud i několik mezinárodních autobusových spojů. Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici AP-9 (E-1) nebo AG-55.

 Aura: 65Recenze: 2292011-04-16 12:37:46
Na náměstí zaujme nejen budova radnice, ale uprostřed hlavně socha Maríe Pity (1565-1643) , národní galicijské hrdinky, která jako žena se zbraní ruce bránila město proti anglické armádě. Na reliéfech pomníku jsou barvitě vylíčeny její hrdinské činy. Nejlepší jídla z mořských plodů se prý připravují právě v tomto městě. Je to město velmi příjemné, jemuž se přezdívá Skleněné město: to kvůlu tzv. galeriím, skleněným výklenkům, které zdobí domy podél celého nábřeží i uvnitř města. Ve městě je mnoho vzácných románských kostelíků. Muzeum E. Pardo Bazánové je velmi zajímavé pro toho, kdo se zajímá o šp. literaturu. Neměla to v mužské společnosti vůbec lehké se prosadit, byla to výjimečná žena. Herkulova věž - to je fantazie, zejména, když se vystoupá nahoru a vidíte před sebou celý ten oceán. Ne nadarmo se tu říká konec světa. Je to město poněkud odlehlé, ale kdo zavítá do Galicie, neměl by je minout. Procházet se jím, je zážitek na celý život, má velmi příjmenou atmosféru.

Města a obce v okolí

A CoruñaSada (12km)Arteixo (12km)Betanzos (18km)Ferrol (18km)Narón (22km)A Capela (27km)Monfero (28km)Malpica (34km)

Webmap: 1 2 3