TIXIK.cz » Města » Łowicz

Ubytování Łowicz, hotely Łowicz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Łowicz: Hlídač pokojů
Łowicz Mapa Mapa hotelů Łowicz

Související témata

Satelitní mapa Lowicze, Łowicz - počasí, Łowicz: Fotografie

Doporučené hotely Łowicz


Zobrazit všechny »Łowicz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Łowicz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Łowicz a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:52:25, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

poznávání historie
festivaly
paragliding

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

paragliding


Informace a fakta

GPS: 52.1078, 19.9452
Nadmořská výška: 90 m
Vzdálenost do hlavního města: Varšava, 89 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:58:05

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.lowicz.eu

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: krásná architektura, převážně dobré počasí, skvělé jídlo, krásné scenérie, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Łowicz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:48:18
Łowicz je historické město v Polsku . Nachází se v Lodžském vojvodství, asi 30 km od města Lodž , na řece Bzura. V současnosti tam žije více než 30 000 lidí. Łowicz je hojně vyhledávaný hlavně díky největší slavnosti Božího těla v celém Polsku.

O městě

Łowicz byl založen v roce 1136. Po více než 600 let byl sídlem arcibiskupů z Hnězdna, nejvyšší církevní autority v Polsku . V současnosti je město významné oblastní centrum lidového umění a řemesel. Mezi nejvýznamnější památky v Łowiczu patří mohutná katedrála, která se nachází na Starém rynku. Původně šlo o gotickou katedrálu, která ale byla několikrát renovována. V dnešní době tak nabízí směsici stavebních slohů. Uvnitř je pohřbeno 12 arcibiskupů z Hnězdna a primasů polských. Na protější straně náměstí se nachází městské muzeum, které sídlí v misijní koleji ze 17. století. První patro muzea je věnováno regionálním archeologickým nálezům a historii města Łowicz. V druhém patře je expozice představující místní kroje, zdobený nábytek, dřevořezby, malovaná velikonoční vajíčka a mnoho dalšího. V zadní zahradě jsou dvě hospodářská stavení s původní výzdobou a vybavením. Zajímavá je v muzeu také bývalá kaple s barokními freskami od italského umělce Michelangela Palloniho. Na náměstí Starý rynek je i informační centrum, kde Vám poskytnou další informace o zajímavostech ve městě Łowicz a jeho okolí.

Slavnost Božího těla Łowicz

Pokud máte rádi církevní svátky, tak je dobré město Łowicz navštívit v květnu nebo v červnu, kdy se tam koná jedna z nejvýznamnějších náboženských událostí v celém Polsku . Jedná se o slavnost Božího těla. Během ní můžete vidět procesí na hlavním náměstí Starý rynek, jehož účastníci jsou oblečeni v tradičních vyšívaných krojích, které mají zářivé barvy. Během slavnosti samozřejmě probíhá celá řada doprovodných programů, které představují zdejší lidová řemesla a umění. Slavnost Božího těla v Łowiczu je největší slavnost Božího těla v celém Polsku . Procesí začíná vždy dopoledne a trvá asi 2 hodiny.

Turistické služby

Ubytovat se můžete v Łowiczu v hotelu Zacisze, který se nachází přibližně 300 m od Starého rynku a nabízí zároveň dobrou restauraci a krytý plavecký bazén. Dále můžete přenocovat v hotelu Aneta, což je vlastně bývalá dělnická ubytovna, nebo v hostelu Youth, který funguje jen v létě (v červenci a v srpnu) , jelikož sídlí v základní škole. Ve městě Łowicz se nachází celá řada útulných restaurací a kaváren. Nechybí ani zajímavé obchody.

Doprava

Łowicz je dostupný autem, autobusem i vlakem. Nejbližší letiště se nachází v Lodži (Łódź Władysław Reymont Airport) a je vzdálené přibližně 30 km. Železniční a autobusové nádraží se nacházejí hned vedle sebe, asi 5 minut chůze na východ od Starého rynku. Ze zdejšího vlakového nádraží jezdí pravidelně rychlovlaky do Varšavy a klasické vlaky do Lodže . Autem se tam dostanete po silnici E30, silnici č. 70, 703 a 584.

Města a obce v okolí

ŁowiczSochaczew (25km)Slubice (29km)Ossa (45km)Koluszki (41km)Rawa Mazowiecka (44km)Wola Łącka (46km)Grabina (45km)Plock (52km)

Webmap: 1 2 3