TIXIK.cz » Města » Polsko » Lodžsko » Łowicz

Ubytování Łowicz, hotely Łowicz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Łowicz: Hlídač pokojů
Łowicz Mapa Mapa hotelů Łowicz

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Lowicze, Łowicz - počasí, Łowicz: Fotografie

Doporučené hotely Łowicz


Zobrazit všechny »Łowicz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Łowicz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Łowicz a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Urząd MiastaRadnice0.1km
MuzeumMuzea0.1km
Santander Consumer BankBanky0.1km
Powiatowa Biblioteka PublicznaKnihovny0.1km
Biblioteka przy MuzeumKnihovny0.1km
Bank Zachodni WBKBanky0.2km
Polbank EFGBanky0.2km
Kredyt BankBanky0.3km
Galeria BrowarnaUmělecká centra0.3km
Crédit Agricole Bank PolskaBanky0.5km
SKOK JawożnoBanky0.6km
IV Liceum OgólnokształcąceŠkoly0.5km
Bank Spółdzielczy Ziemi ŁowickiejBanky0.6km
ING Bank ŚląskiBanky0.7km
SKOK StefczykaBanky0.7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:50:38, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

poznávání historie
festivaly
paragliding

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

paragliding


Informace a fakta

GPS: 52.1078, 19.9452
Nadmořská výška: 90 m
Rok založení města: 1136
Nejbližší letiště: Letiště Łódź Władysław Reymont, 62 km
Vzdálenost do hlavního města: Varšava, 89 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 16:58:05

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.lowicz.eu

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: krásná architektura, převážně dobré počasí, skvělé jídlo, krásné scenérie, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Łowicz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 9:48:18
Łowicz je historické město v Polsku . Nachází se v Lodžském vojvodství, asi 30 km od města Lodž , na řece Bzura. V současnosti tam žije více než 30 000 lidí. Łowicz je hojně vyhledávaný hlavně díky největší slavnosti Božího těla v celém Polsku.

O městě

Łowicz byl založen v roce 1136. Po více než 600 let byl sídlem arcibiskupů z Hnězdna, nejvyšší církevní autority v Polsku . V současnosti je město významné oblastní centrum lidového umění a řemesel. Mezi nejvýznamnější památky v Łowiczu patří mohutná katedrála, která se nachází na Starém rynku. Původně šlo o gotickou katedrálu, která ale byla několikrát renovována. V dnešní době tak nabízí směsici stavebních slohů. Uvnitř je pohřbeno 12 arcibiskupů z Hnězdna a primasů polských. Na protější straně náměstí se nachází městské muzeum, které sídlí v misijní koleji ze 17. století. První patro muzea je věnováno regionálním archeologickým nálezům a historii města Łowicz. V druhém patře je expozice představující místní kroje, zdobený nábytek, dřevořezby, malovaná velikonoční vajíčka a mnoho dalšího. V zadní zahradě jsou dvě hospodářská stavení s původní výzdobou a vybavením. Zajímavá je v muzeu také bývalá kaple s barokními freskami od italského umělce Michelangela Palloniho. Na náměstí Starý rynek je i informační centrum, kde Vám poskytnou další informace o zajímavostech ve městě Łowicz a jeho okolí.

Slavnost Božího těla Łowicz

Pokud máte rádi církevní svátky, tak je dobré město Łowicz navštívit v květnu nebo v červnu, kdy se tam koná jedna z nejvýznamnějších náboženských událostí v celém Polsku . Jedná se o slavnost Božího těla. Během ní můžete vidět procesí na hlavním náměstí Starý rynek, jehož účastníci jsou oblečeni v tradičních vyšívaných krojích, které mají zářivé barvy. Během slavnosti samozřejmě probíhá celá řada doprovodných programů, které představují zdejší lidová řemesla a umění. Slavnost Božího těla v Łowiczu je největší slavnost Božího těla v celém Polsku . Procesí začíná vždy dopoledne a trvá asi 2 hodiny.

Turistické služby

Ubytovat se můžete v Łowiczu v hotelu Zacisze, který se nachází přibližně 300 m od Starého rynku a nabízí zároveň dobrou restauraci a krytý plavecký bazén. Dále můžete přenocovat v hotelu Aneta, což je vlastně bývalá dělnická ubytovna, nebo v hostelu Youth, který funguje jen v létě (v červenci a v srpnu) , jelikož sídlí v základní škole. Ve městě Łowicz se nachází celá řada útulných restaurací a kaváren. Nechybí ani zajímavé obchody.

Doprava

Łowicz je dostupný autem, autobusem i vlakem. Nejbližší letiště se nachází v Lodži (Łódź Władysław Reymont Airport) a je vzdálené přibližně 30 km. Železniční a autobusové nádraží se nacházejí hned vedle sebe, asi 5 minut chůze na východ od Starého rynku. Ze zdejšího vlakového nádraží jezdí pravidelně rychlovlaky do Varšavy a klasické vlaky do Lodže . Autem se tam dostanete po silnici E30, silnici č. 70, 703 a 584.

Města a obce v okolí

ŁowiczSochaczew (25km)Slubice (29km)Ossa (45km)Koluszki (41km)Rawa Mazowiecka (44km)Wola Łącka (46km)Grabina (45km)Plock (52km)

Webmap: 1 2 3