TIXIK.cz » Města » Świeradów-Zdrój

Ubytování Świeradów-Zdrój, hotely Świeradów-Zdrój

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Świeradów-Zdrój: Hlídač pokojů
Świeradów-Zdrój Mapa Mapa hotelů Świeradów-Zdrój

Související témata

Satelitní mapa Świeradówa-Zdróje, Świeradów-Zdrój - počasí, Świeradów-Zdrój: Fotografie

Doporučené hotely Świeradów-Zdrój


Zobrazit všechny »Świeradów-Zdrój: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Świeradów-Zdrój Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Świeradów-Zdrój a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:37:09, Nadmořská výška: 504m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 50.9075, 15.3385
Nadmořská výška: 504 m
Nejbližší hranice: Česká republika, 4.5 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:33:10

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.swieradowzdroj.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, okolní příroda, rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: pekárna, banka, knihkupectví, doktor, čerpací stanice, supermarket, nemocnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Świeradów-Zdrój: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:00:43
Świeradów-Zdrój je lázeňské město v Polsku . Nachází se v jižní části země, v Dolnoslezském vojvodství, u hranic s Českou republikou .

Pohledy do historie

Historie obce sahá do 14. století. První písemná zmínka pochází z roku 1337. Do povědomí se místní léčivé prameny dostaly v 16. století. V roce 1768 byl v obci postaven první lázeňský dům a od té doby dochází k rozvoji tamních lázní. V roce 1973 byla obec Świeradów-Zdrój sloučena se sousední lázeňskou obcí Czerniawa Zdrój. V současnosti žije ve městě okolo 4 500 obyvatel.

O městě a lázních

Świeradów-Zdrój je oblíbené centrum zimních i letních sportů. Lázeňská činnost se ve městě začala rozvíjet od roku 1768. Świeradów-Zdrój je jedno z nejstarších lázeňských měst v Dolním Slezsku. Město nabízí i řadu turistických zajímavostí - centra biologické obnovy, kryté plavecké bazény a bowling. Léčí se tam hlavně revmatismus, nemoci pohybového ústrojí, kardiovaskulární onemocnění a ženské nemoci.

Turistické zajímavosti

Největší turistická atrakce je lázeňský dům se zřídlem, který pochází z 19. století. Další zajímavé stavby jsou rezidence „Marzenie” z roku 1901, která je postavena ve švýcarském stylu, Čertovský mlýn (Czarci Młyn) z roku 1890 s původním vybavením a kostel sv. Jozefa z roku 1899. Navštívit můžete také Muzeum reduktivního umění, které tam bylo otevřeno v roce 1993.

Aktivity

Świeradów-Zdrój je centrum hlavně zimních sportů. Milovníci lyžování mohou využít místní lyžařské středisko Ski & Sun Świeradów Zdrój . Na své si přijdou i vyznavači běžeckého lyžování. Pro ně je tam řada upravených běžeckých stop, které jsou napojeny na stopy v Jizerských horách . Napojeny jsou i na nedaleký běžecký areál Jakuszyce , což je nejvhodnější místo pro běžecké lyžování v Polsku . Kabinová lanovka Stóg Izerski , která je v zimě součástí lyžařského střediska, je v provozu i v létě. Mohou jí tak využít vyznavači pěší turistiky a cykloturistiky. Lanovka je vyveze do vyšších částí Jizerských hor (z polské strany) .

Turistické služby a zábava

Základní nabídku ubytování v lázních Świeradów-Zdrój naleznete ZDE . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Izerska Chata, kde podávají výborné čerstvě pečené pstruhy. Na domácí pirohy si můžete zajít do Piwniczce u Wioli. Výborný tatarák dělají v podniku Arnica. Dobře vaří také ve Świerkowej Karczmie a v baru U Bożeny. Za noční zábavou můžete vyrazit na diskotéku Pod Orłem. Další informace Vám podají v informačním centru v ulici Zdrojowa 10. Nejvýznamnější akce lázní jsou "Dny kvetoucích rododendronů", které se tam konají již od roku 1979. Vyhlášené jsou také pravidelně pořádané lyžařské závody Złoty Flins a Igraszki na śniegu.

Doprava

Lázně Świeradów-Zdrój jsou nejlépe dostupné autem. Vede tam silnice č. 404 nebo 361. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází buď v Drážďanech nebo ve Wrocławi .

Města a obce v okolí

Świeradów-ZdrójPobiedna (4.5km)Przecznica (7km)Stara Kamienica (16km)Leśna (14km)Szklarska Poręba (16km)Gryfów Śląski (15km)Piechowice (19km)Wojcieszyce (21km)

Webmap: 1 2 3