TIXIK.cz » Města » Polsko » Dolnoslezsko » Świdnica

Ubytování Świdnica, hotely Świdnica

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Świdnica: Hlídač pokojů
Świdnica Mapa Mapa hotelů Świdnica

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Świdnice, Autopůjčovny ve Švidnici, Świdnica - počasí, Świdnica: Fotografie

Doporučené hotely Świdnica


Zobrazit všechny »Świdnica: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Świdnica Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Świdnica a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum Dawnego KupiectwaMuzea0.2km
Vojenské muzeum Gmina ŚwidnicaMuzea0.3km
Muzea9km
Aquapark ŚwiebodziceKoupání13km
Swiebodzice AirfieldLetiště13km
Radunia MountainHory14km
Zámek KsiazHrady a zámky14km
Grodno CastleHrady a zámky12km
WrzosKopce15km
ŚlężaHory16km
WieżycaKopce18km
Jezero SulistrowickieJezera18km
GozdnicaKopce18km
StolnaKopce18km
MuzeumMuzea17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:33:17, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
dobrá dostupnost
romantická atmosféra

Proti

nesnesitelné letní teploty
poměrně draho

Vhodné pro

poznávání historie
příroda
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 50.8432, 16.4894
Nadmořská výška: 237 m
Rok založení města: 1267
Nejbližší letiště: Letiště Copernicus Wrocław, 57 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 16:33:13

Świdnica: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 9:48:17
Świdnica je historické město v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Dolnoslezském vojvodství, přibližně 50 km od Wrocławi . V současnosti tam žije více než 65 000 obyvatel. Świdnica láká návštěvníky na své památky, především na kostel Míru.

Pohledy do historie

Historie města sahá do 12. století. V roce 1290 se Świdnica stala hlavním městem jednoho ze slezských piastovských států. Během středověku šlo o velmi prosperující a bohaté město.

Kostel Míru Świdnica

Świdnica je krásné město a má návštěvníkům co nabídnout. Nejvýznamnější památka je unikátní kostel Míru, který pochází z 2. poloviny 17. století. Jedná se o stavbu ze dřeva a hlíny, která má šindelovou střechu. Kostel byl údajně postaven bez použití jediného hřebíku. Uvnitř se ukrývá nádherná barokní výzdoba. Od roku 2001 je kostel Míru ve městě Świdnica zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Turistické zajímavosti Świdnica

Další vyhledávané místo ve městě Świdnica je hlavní Rynek. Tam naleznete stavby od baroka až po poválečnou architekturu. Příjemná je procházka po Rynku ve večerních hodinách, kdy jsou tamní domy krásně nasvíceny. Nejzajímavější stavba na náměstí je radnice z roku 1710. V jejích útrobách se nachází Muzeum Dawnego Kupiectwa. Je tam možné vidět např. starobylý hostinec, lékárnu a obchod se smíšeným zbožím. Zajímavá je také sbírka historických vah a závaží. Východně od Rynku můžete navštívit kostel sv. Stanislava a Václava. Ten má 103 m vysokou věž, která je údajně druhou nejvyšší kostelní věží v celém Polsku. Milovníci zbraní jistě nevynechají návštěvu muzea zbraní (Muzeum Broni) , které představuje zbraně, zbroj a děla z 19. a 20. století. O dalších zajímavostech města se dozvíte v informačním centru, které se nachází na Rynku. Asi 15 km od města Świdnica se nachází zámek Ksiaz , který patří k největším zámeckým komplexům v celém Polsku.

Turistické služby

Świdnica disponuje širokou nabídkou ubytování. Ubytovat se můžete např. v hotelu Wierzba , v hotelu Park a v hotelu Piast-Roman. Levnější ubytování nabízí mládežnický hostel na ulici Kanonierska 3. Zajímavá varianta ubytování je Dom Rekolekcyjny, který patří letniční církvi. Místo televize jsou tam např. bible. Dobře se najíst můžete ve městě Świdnica v restauraci Kurna Chata na Rynku, která nabízí výbornou domácí kuchyni a v restauraci Czerwony Gryf, kde nabízejí levná menu. Lehké občerstvení a hlavně dobré pití si můžete dát v Café 7 nebo v baru Pod Arkadami.

Doprava

Świdnica je nejlépe dostupná autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Wrocławi (Copernicus Airport Wrocław) , která je vzdálená asi 50 km. Vlakové nádraží ve městě Świdnica se nachází v blízkosti hlavního náměstí (Rynku) . Stanice autobusů se nachází hned za ním. Vlakem i autobusem se bez problému dostanete např. do Wrocławi a do Legnice . Autem se tam dostanete po silnici č.35, 382 a 379.

Města a obce v okolí

ŚwidnicaMarcinowice (8km)Modliszów (9km)Krasków (10km)Zagórze Śląskie (11km)Jugowice (14km)Walbrzych (17km)Pieszyce (16km)Sobótka (19km)

Webmap: 1 2 3